Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For salesoldPosted 2 days ago by u/No_Green_445 · 8 comments

Bois Imperial 100ml, Valentino UOMO BIR Intense 100ml, Montagne Eau Matcha 50ml, Montagne Bleu Talisman 50ml

Listing photos

4 bottles in this post

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

~98 ml left

Essential Parfums

Bois Imperial EDP

partial bottle100 mlusedfull presentation

Full-bottle equivalent $102.04. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $102.04. That is 20% above the $85.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask.

$100.00

$1.02/ml

31% above market · 1 comp · low confidence

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
~99 ml left
partial bottle100 mlusedfull presentation

Full-bottle equivalent $85.86. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $85.86. That is about the same as the $85.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask, so there is no meaningful liquid-price discount.

$85.00

$0.86/ml

Not enough comps yet

Report a parsing error
~45 ml left

Montagne Parfums

Bleu Talisman

partial bottle50 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $40.00. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $40.00. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$36.00

$0.80/ml

6% under market · 1 comp · low confidence

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
~50 ml left

Montagne Parfums

Eau Matcha

partial bottle50 mlusedfull presentation

Full-bottle equivalent $36.36. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $36.36. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$36.00

$0.73/ml

Not enough comps yet

Report a parsing error
Read the original postShow

~~Bois Imperial 100ml, 98% full, Full pres - $100 shipped~~ SOLD

~~Valentino UOMO Born in Roman Intense, 99% full, Full Pres - $85 shipped~~

~~Montange Bleu Talisman inspired by Ex Nihilo Bleu Talisman 50ml, 90% full, Bottle Only - $36 shipped~~

~~Montange Eau Matcha inspired by Le Labo The Matcha 26 50ml, 99% full, Full Pres - $36 shipped~~

[https://imgur.com/a/dFnCfJZ](https://imgur.com/a/dFnCfJZ)

CONUS, Paypal F&F or G&S (Buyer covers 3% fee)

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

2 days ago$100.00active
2 days ago$90.00active
2 days ago$36.00active
2 days ago$36.00active
2 days ago$100.00sold
2 days ago$90.00active
2 days ago$90.00active
2 days ago$90.00active
2 days ago$36.00sold
2 days ago$90.00active
2 days ago$36.00sold
1 day ago$85.00active
13 min ago$85.00sold