Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 5 days ago by u/OtherRip3993 · 11 comments

Continuing the declutter

Listing photos

10 bottles in this post · 6 sold

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

FantasquaticMugler · Full · 100 ml$65.00$0.65/ml8% above market
Full
full bottle100 ml

$65.00

$0.65/ml

8% above market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
SunriseMoncler · Partial · 100 ml$75.00No comps yet

Moncler

Sunrise

partial bottle100 mlused

$75.00

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Jazz ClubMaison Margiela · Bundle · 30 ml$70.00No comps yet

Maison Margiela

Jazz Club

bundle30 mlused

$70.00

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Blue StripeObart · Partial · 30 ml$34.00No comps yet
partial bottle30 mlused

$34.00

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
FelicityParadis des Sens · sold · Full · 100 ml$90.00$0.90/mlsold
Full

Paradis des Sens

Felicity

soldfull bottle100 ml

$90.00

$0.90/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Legend NoirAaron Terence Hughes · sold · Partial · 30 ml$60.00$2.02/mlsold
~30 ml left

Aaron Terence Hughes

Legend Noir

soldpartial bottle30 mlused

Full-bottle equivalent $60.61. At this partial’s price per remaining ml, 30 ml would cost about $60.61. That is 39% below the $100.00 full-bottle median from 3 recent same-size full-bottle asks.

$60.00

$2.02/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Bottled ElixirHugo Boss · sold · Full · 100 ml$60.00$0.60/mlsold
Full
soldfull bottle100 ml

$60.00

$0.60/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
The Most Wanted EDTAzzaro · sold · Partial · 100 ml$30.00sold
soldpartial bottle100 mlused

$30.00

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
CH Men PasionCarolina Herrera · sold · Partial · 100 ml$22.00sold

Carolina Herrera

CH Men Pasion

soldpartial bottle100 mlused

$22.00

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Un Jardin en MéditerranéeHermes · sold · Full · 50 ml$35.00$0.70/mlsold
Full
soldfull bottle50 ml

$35.00

$0.70/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Read the original postShow

Trying again to move some bottles that get no use. Reduced pricing on a few where I could from the last post and added a few new ones to the mix. Open to trades, just shoot me what you got. Comment before messaging. Prices shipped, open to bundles or trade multiples for one. PayPal or Venmo. Ships tomorrow with tracking provided tonight. Thanks for looking!

Pics: [https://imgur.com/a/LLciWsI](https://imgur.com/a/LLciWsI)

Mugler Fantasquatic 100ml (discontinued) - ~~$70~~ $65

(Traded) - ~~Paradis Des Sens Felicity 100ml - $90~~

Moncler Sunrise 100ml (sprayed twice, was my backup bottle) - $75

~~(Sold) - ATH Legend Noir 30ml (99% full hard to photograph) - $60~~

(TRADED) ~~Boss Bottled Elixir 100ml - $65 $60~~

Replica Jazz Club 30ml + 100ml refill (60ish %) - ~~$75~~ $70

Obart Blue Stripe 30ml (sprayed once) - $34

(Sold) - ~~Azzaro Most Wanted EDT 100ml (level shown) - $30~~

(SOLD) ~~CH Men Pasion 100ml (level is right at the top of the leather wrap) - $22~~

(SOLD) ~~Hermes Un Jardin En Mediterranee 50ml - $38 $35~~

Some stuff I’m looking for, but I’m open to all offers: Sospiro Contralto & Il Padrino Lorenzo Pazzaglia Summer Hammer Frederic Malle Musc Ravageur MFK 724 ATH frags (Ozone, Neon, Gin Sling) Guerlain L’Homme Ideal (Parfum, Forte & Intense) Thomas Kosmala frags (Wild Stride, Sport, Neon) Valentino Coral Fantasy JPG Narcissa or Fleur du Male ADP Colonia Essenza & Pura

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

5 days ago$70.00active
5 days ago$90.00active
5 days ago$75.00active
5 days ago$60.00sold
5 days ago$65.00active
5 days ago$75.00active
5 days ago$34.00active
5 days ago$30.00active
5 days ago$22.00active
5 days ago$38.00active
23 hours ago$65.00active
23 hours ago$90.00sold
23 hours ago$60.00sold
23 hours ago$70.00active
23 hours ago$30.00sold
23 hours ago$22.00sold
23 hours ago$35.00sold

This seller asks for a comment on the post before messaging.