Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 5 days ago by u/Ya_Hussein · 15 comments

Collection Clearout - SHL God of Fire, Argos Triumph of Bacchus, Bleu de Chanel, Dior, Afnan, Lattafa, Rayhaan, Maison Asrar + Aged Oud Oils

Listing photos

12 bottles in this post · 6 sold

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

God of FireStephane Humbert Lucas · Partial · 50 ml$160.00No comps yet

Stephane Humbert Lucas

God of Fire

partial bottle50 mlused

$160.00

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Triumph of Bachhus EDPArgos · Partial · 100 ml · 80%$150.00$1.88/mlNear market
~80 ml left
partial bottle100 mlusedfull presentation

Full-bottle equivalent $187.50. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $187.50. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$150.00

$1.88/ml

Near market · 2 comps · low confidence

Message about this bottle

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
Bleu de Chanel EDPChanel · Partial · 150 ml · 70%$135.00$1.29/mlNear market
~105 ml left
partial bottle150 mlused

Full-bottle equivalent $192.86. At this partial’s price per remaining ml, 150 ml would cost about $192.86. That is 93% above the $100.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask.

$135.00

$1.29/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
Faris Al ArabMaison Asrar · Partial · 100 ml · 60%$25.00$0.42/mlNo comps yet
~60 ml left

Maison Asrar

Faris Al Arab

partial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $41.67. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $41.67. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$25.00

$0.42/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Supremacy Collector’s EditionAfnan · Partial · 100 ml · 70%$30.00$0.43/mlNo comps yet
~70 ml left
partial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $42.86. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $42.86. That is 18% below the $52.50 full-bottle median from 2 recent same-size full-bottle asks.

$30.00

$0.43/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
AtlasLattafa · Partial · 100 ml$20.00No comps yet

Lattafa

Atlas

partial bottle100 mlused

$20.00

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Sauvage EDPDior · sold · Partial · 100 ml · 90%$75.00$0.83/mlsold
~90 ml left
soldpartial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $83.33. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $83.33. That is about the same as the $85.00 full-bottle median from 2 recent same-size full-bottle asks, so there is no meaningful liquid-price discount.

$75.00

$0.83/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
CrimsonRayhaan · sold · Partial · 100 ml · 70%$20.00$0.29/mlsold
~70 ml left

Rayhaan

Crimson

soldpartial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $28.57. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $28.57. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$20.00

$0.29/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
AquaticaRayhaan · sold · Partial · 100 ml · 80%$20.00$0.25/mlsold
~80 ml left

Rayhaan

Aquatica

soldpartial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $25.00. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $25.00. That is 17% below the $30.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask.

$20.00

$0.25/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
TerraRayhaan · sold · Partial · 100 ml · 90%$20.00$0.22/mlsold
~90 ml left

Rayhaan

Terra

soldpartial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $22.22. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $22.22. That is 11% below the $25.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask.

$20.00

$0.22/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
Musamam Black IntenseLattafa · sold · Partial · 100 ml$30.00sold
soldpartial bottle100 mlused

$30.00

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Club de Nuit Intense ManArmaf · sold · Partial · 50 ml · 85%$20.00$0.47/mlsold
~43 ml left
soldpartial bottle50 mlused

Full-bottle equivalent $23.53. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $23.53. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$20.00

$0.47/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Read the original postShow

Doing a major collection cleanup and looking to consolidate. Happy to sell individually, bundle multiple bottles, or work out trades +/- cash.

**TRADE INTERESTS ONLY:** \- Amouage Decision \- Amouage Overture Man \- Amouage Outlands \- Amouage Vanilla Barka **I am not interested in trades for anything else at this time.**

My main goal here is to clean up and consolidate my collection rather than trade into more bottles. I am especially motivated to move the cheaper bottles and am very open to bundle deals on those. For the Amouages above, I am happy to combine multiple bottles and/or add/accept cash to balance a reasonable trade.

**BOTTLES** \- Stéphane Humbert Lucas God of Fire - 50 mL - test sprays only - $160 \- Argos Triumph of Bacchus - 100 mL - \~80% - full presentation - $150 \- Bleu de Chanel EDP - 150mL - \~70% - $135 ~~- Dior Sauvage EDP - 100 mL - \~90% - $75~~ \- Maison Asrar Faris Al Arab - 100 mL - \~60% - $25 \- Afnan Supremacy Collector’s Edition - 100 mL - \~70% - $30 ~~- Rayhaan Crimson - 100 mL - \~70% - $20~~ ~~- Rayhaan Aquatica - 100 mL - \~80% - $20~~ ~~- Rayhaan Terra - 100 mL - \~90% - $20~~ \- Lattafa Atlas - 100 mL - test sprays only - $20 ~~- Lattafa Musamam Black Intense - 100 mL - test sprays only - $30~~ ~~- Club de Nuit Intense Man Extrait de Parfum - 50 mL - \~85% - $20~~ **OUD** ~~- The Oud Trader Premium Discovery Set - 10 x 0.15 g oils - barely used - $100~~ ~~Includes:~~ ~~- Rak Mai - cultivated, aged 3+ years - Trat, Thailand~~ ~~- Dara - wild, aged 5+ years - Cambodia~~ ~~- Kabus - wild, aged 6+ years - Tarakan~~ ~~- Belantara - wild, aged 20+ years - West Malaysia~~ ~~- Nam Fon - wild, aged 1+ year - Khao Yai~~ ~~- Pa Boran - wild, aged 20+ years - Prachinburi~~ ~~- Bopha - wild, aged 5+ years - Cambodia - unreleased~~ ~~- Romduol - cultivated, aged 3.5+ years - Cambodia - unreleased~~ ~~- Phnom - wild, aged 20+ years - Cambodia - unreleased~~ ~~- Mzuru - African sandalwood - unreleased~~ **BUNDLES** Very open to bundle offers, particularly for the Afnan, Maison Asrar, Rayhaan, Lattafa, and Club de Nuit bottles. If you want several of the cheaper bottles—or all of them—send me an offer. Priority is getting these out and simplifying the collection.

Fill level images: [https://imgur.com/a/lvpgISr](https://imgur.com/a/lvpgISr)

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

5 days ago$160.00active
5 days ago$150.00active
5 days ago$135.00active
5 days ago$75.00sold
5 days ago$25.00active
5 days ago$30.00active
5 days ago$20.00sold
5 days ago$20.00sold
5 days ago$20.00sold
5 days ago$20.00active
5 days ago$30.00sold
5 days ago$20.00sold

Deals happen on Reddit with u/Ya_Hussein.