Stephane Humbert Lucas
God of Fire
“- Stéphane Humbert Lucas God of Fire - 50 mL - test sprays only - $160”
Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.
Stephane Humbert Lucas
“- Stéphane Humbert Lucas God of Fire - 50 mL - test sprays only - $160”
Full-bottle equivalent $187.50. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $187.50. No same-size full-bottle comparison is available yet.
“- Argos Triumph of Bacchus - 100 mL - ~80% - full presentation - $150”
$150.00
$1.88/ml
Near market · 2 comps · low confidence
Message about this bottleCompared per remaining ml with other partial bottles
Chanel
Full-bottle equivalent $192.86. At this partial’s price per remaining ml, 150 ml would cost about $192.86. That is 93% above the $100.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask.
“- Bleu de Chanel EDP - 150mL - ~70% - $135”
$135.00
$1.29/ml
Near market · 1 comp · low confidence
Message about this bottleCompared per remaining ml with other partial bottles
Maison Asrar
Full-bottle equivalent $41.67. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $41.67. No same-size full-bottle comparison is available yet.
“- Maison Asrar Faris Al Arab - 100 mL - ~60% - $25”
Full-bottle equivalent $42.86. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $42.86. That is 18% below the $52.50 full-bottle median from 2 recent same-size full-bottle asks.
“- Afnan Supremacy Collector’s Edition - 100 mL - ~70% - $30”
Dior
Full-bottle equivalent $83.33. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $83.33. That is about the same as the $85.00 full-bottle median from 2 recent same-size full-bottle asks, so there is no meaningful liquid-price discount.
“- Dior Sauvage EDP - 100 mL - ~90% - $75”
$75.00
$0.83/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Rayhaan
Full-bottle equivalent $28.57. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $28.57. No same-size full-bottle comparison is available yet.
“- Rayhaan Crimson - 100 mL - ~70% - $20”
$20.00
$0.29/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Rayhaan
Full-bottle equivalent $25.00. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $25.00. That is 17% below the $30.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask.
“- Rayhaan Aquatica - 100 mL - ~80% - $20”
$20.00
$0.25/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Compared per remaining ml with other partial bottles
Rayhaan
Full-bottle equivalent $22.22. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $22.22. That is 11% below the $25.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask.
“- Rayhaan Terra - 100 mL - ~90% - $20”
$20.00
$0.22/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Compared per remaining ml with other partial bottles
Lattafa
“- Lattafa Musamam Black Intense - 100 mL - test sprays only - $30”
$30.00
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Full-bottle equivalent $23.53. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $23.53. No same-size full-bottle comparison is available yet.
“- Club de Nuit Intense Man Extrait de Parfum - 50 mL - ~85% - $20”
$20.00
$0.47/ml
Sold at this price; it still counts toward the market price.
Doing a major collection cleanup and looking to consolidate. Happy to sell individually, bundle multiple bottles, or work out trades +/- cash.
**TRADE INTERESTS ONLY:** \- Amouage Decision \- Amouage Overture Man \- Amouage Outlands \- Amouage Vanilla Barka **I am not interested in trades for anything else at this time.**
My main goal here is to clean up and consolidate my collection rather than trade into more bottles. I am especially motivated to move the cheaper bottles and am very open to bundle deals on those. For the Amouages above, I am happy to combine multiple bottles and/or add/accept cash to balance a reasonable trade.
**BOTTLES** \- Stéphane Humbert Lucas God of Fire - 50 mL - test sprays only - $160 \- Argos Triumph of Bacchus - 100 mL - \~80% - full presentation - $150 \- Bleu de Chanel EDP - 150mL - \~70% - $135 ~~- Dior Sauvage EDP - 100 mL - \~90% - $75~~ \- Maison Asrar Faris Al Arab - 100 mL - \~60% - $25 \- Afnan Supremacy Collector’s Edition - 100 mL - \~70% - $30 ~~- Rayhaan Crimson - 100 mL - \~70% - $20~~ ~~- Rayhaan Aquatica - 100 mL - \~80% - $20~~ ~~- Rayhaan Terra - 100 mL - \~90% - $20~~ \- Lattafa Atlas - 100 mL - test sprays only - $20 ~~- Lattafa Musamam Black Intense - 100 mL - test sprays only - $30~~ ~~- Club de Nuit Intense Man Extrait de Parfum - 50 mL - \~85% - $20~~ **OUD** ~~- The Oud Trader Premium Discovery Set - 10 x 0.15 g oils - barely used - $100~~ ~~Includes:~~ ~~- Rak Mai - cultivated, aged 3+ years - Trat, Thailand~~ ~~- Dara - wild, aged 5+ years - Cambodia~~ ~~- Kabus - wild, aged 6+ years - Tarakan~~ ~~- Belantara - wild, aged 20+ years - West Malaysia~~ ~~- Nam Fon - wild, aged 1+ year - Khao Yai~~ ~~- Pa Boran - wild, aged 20+ years - Prachinburi~~ ~~- Bopha - wild, aged 5+ years - Cambodia - unreleased~~ ~~- Romduol - cultivated, aged 3.5+ years - Cambodia - unreleased~~ ~~- Phnom - wild, aged 20+ years - Cambodia - unreleased~~ ~~- Mzuru - African sandalwood - unreleased~~ **BUNDLES** Very open to bundle offers, particularly for the Afnan, Maison Asrar, Rayhaan, Lattafa, and Club de Nuit bottles. If you want several of the cheaper bottles—or all of them—send me an offer. Priority is getting these out and simplifying the collection.
Fill level images: [https://imgur.com/a/lvpgISr](https://imgur.com/a/lvpgISr)
Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.
Deals happen on Reddit with u/Ya_Hussein.