Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 4 days ago by u/Eelums86 · 6 comments

Sale or Swaps Cheaper than a Chinese Takout ♻️🚢

Listing photos

15 bottles in this post · 3 sold

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

Plus PlusDiesel · Full · 75 ml$10.00$0.13/mlNo comps yet
Full

Diesel

Plus Plus

full bottle75 mlnew open boxbottle box

$10.00

$0.13/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
One Man Show OudJacques Bogart · Partial · 100 ml$60.00$0.62/mlNo comps yet
~97 ml left

Jacques Bogart

One Man Show Oud

partial bottle100 mlusedbottle box

Full-bottle equivalent $61.86. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $61.86. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$60.00

$0.62/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
NajdiaLattafa · Full · 100 ml$15.00$0.15/mlNo comps yet
Full

Lattafa

Najdia

full bottle100 mlnew open boxbottle box

$15.00

$0.15/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
ShockCalvin Klein · Full · 100 ml$15.00$0.15/mlNo comps yet
Full

Calvin Klein

Shock

full bottle100 mlnew open boxbottle box

$15.00

$0.15/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
AventusCreed · Decant · 10 ml$30.00$3.00/ml6% under market
Full

Creed

Aventus

decant10 mlbottle only

$30.00

$3.00/ml

6% under market · 8 comps · high confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
AventusCreed · Decant · 5 ml$15.00$3.00/ml32% under market
Full

Creed

Aventus

decant5 mlbottle only

$15.00

$3.00/ml

32% under market · 3 comps · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
CK OneCalvin Klein · Trade · 50 ml · 90%—No comps yet
~45 ml left

Calvin Klein

CK One

swap50 mlusedbottle only

—

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Acqua di Gio EDTGiorgio Armani · Trade · 15 ml—No comps yet

Giorgio Armani

Acqua di Gio EDT

swap15 mlnew open boxbottle only

—

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Date for MenFragrance One · Partial · 100 ml · 85%$40.00$0.47/mlNo comps yet
~85 ml left

Fragrance One

Date for Men

partial bottle100 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $47.06. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $47.06. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$40.00

$0.47/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
KourosYves Saint Laurent · Partial · 100 ml · 95%$65.00$0.68/mlNo comps yet
~95 ml left

Yves Saint Laurent

Kouros

partial bottle100 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $68.42. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $68.42. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$65.00

$0.68/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Guilty Black EDTGucci · Partial · 90 ml · 66%$55.00$0.93/mlNo comps yet
~59 ml left
partial bottle90 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $83.33. At this partial’s price per remaining ml, 90 ml would cost about $83.33. That is 19% above the $70.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask.

$55.00

$0.93/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Eternity AquaCalvin Klein · Partial · 200 ml · 96%$40.00$0.21/mlNo comps yet
~192 ml left

Calvin Klein

Eternity Aqua

partial bottle200 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $41.67. At this partial’s price per remaining ml, 200 ml would cost about $41.67. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$40.00

$0.21/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
One Man ShowJacques Bogart · sold · Full · 100 ml$10.00$0.10/mlsold
Full

Jacques Bogart

One Man Show

soldfull bottle100 mlnew open boxbottle box

$10.00

$0.10/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Bade'e Al OudLattafa · sold · Partial · 100 ml · 60%$10.00$0.17/mlsold
~60 ml left
soldpartial bottle100 mlusedbottle box

Full-bottle equivalent $16.67. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $16.67. That is 28% below the $23.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask.

$10.00

$0.17/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
EmeerLattafa · sold · Partial · 100 ml · 95%$20.00$0.21/mlsold
~95 ml left

Lattafa

Emeer

soldpartial bottle100 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $21.05. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $21.05. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$20.00

$0.21/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Read the original postShow

COLOGNE PHOTOS [https://imgur.com/a/J5PhL9W](https://imgur.com/a/J5PhL9W)

🇺🇸 Shipping in CONUS 🇺🇸

WILL GIVE BUNDLE DEALS TRYING TO GET GONE. FREE SHIP ABOVE $50

With Box - 🆕📦

$10 - Diesel plus plus - 2.5oz - BNIB

~~$10 - One man Show - 3.4oz - BNIB~~

$60 - Vintage One Man Show Oud - 3.4oz - 97%

$15 - Najdia - 3.4oz - BNIB (w/perfumed spray)

$15 - CK Shock - 3.4oz - BNIB

~~$10 - Bade’e Al Oud - 3.4oz - 60%~~

No Boxes - 🛒❌

$30 - Creed Aventus 10ML pressurized decant

$15 - Creed Aventus 5ML pressurized decant

(ADD ON) CK one - 1.7oz - 90%

(ADD ON) ADG EDT travel bottle - 15ml - BNIB

$40 - Date for men - 3.4oz - 85% (decanted into LV style bottle)

$65 - Ysl Kouros - 3.4oz - 95%

$55 - Gucci Guilty Black - 3.0oz - 66%

$40 - CK eternity Aqua - 6.7oz - 96%

~~$20 - Lattafa Emeer - 3.4oz - 95%~~

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

4 days ago$10.00active
4 days ago$10.00sold
4 days ago$60.00active
4 days ago$15.00active
4 days ago$15.00active
4 days ago$10.00sold
4 days ago$30.00active
4 days ago$15.00active
4 days ago—active
4 days ago—active
4 days ago$40.00active
4 days ago$65.00active
4 days ago$55.00active
4 days ago$40.00active
4 days ago$20.00sold

Deals happen on Reddit with u/Eelums86.