Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 5 days ago by u/RxseBud_x · 4 comments

Women’s Perfumes – Dior, Valentino, Bottega Veneta, Jimmy Choo & Olympea

5 bottles in this post

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

~20 ml left
partial bottle50 mlused

Full-bottle equivalent $75.00. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $75.00. No same-size full-bottle comparison is available yet.

£30.00

$1.50/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
~30 ml left

Jimmy Choo

I Want Choo

partial bottle60 mlused

Full-bottle equivalent $50.00. At this partial’s price per remaining ml, 60 ml would cost about $50.00. No same-size full-bottle comparison is available yet.

£25.00

$0.83/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
~15 ml left
partial bottle50 mlused

Full-bottle equivalent $133.33. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $133.33. No same-size full-bottle comparison is available yet.

£40.00

$2.67/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
~20 ml left

Paco Rabanne

Olympea EDP

partial bottle50 mlused

Full-bottle equivalent $45.00. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $45.00. No same-size full-bottle comparison is available yet.

£18.00

$0.90/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
~25 ml left

Valentino

Voce Viva EDP

partial bottle50 mlused

Full-bottle equivalent $50.00. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $50.00. No same-size full-bottle comparison is available yet.

£25.00

$1.00/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Read the original postShow

Selling a few perfumes from my collection that I no longer reach for. All have been stored indoors and come as pictured. Levels are approximate based on what is visible in the bottles. Shipping to UK only.

Miss Dior Rose N’Roses EDT 50ml - approx. 40% / 20ml remaining - £30

Jimmy Choo I Want Choo EDP 60ml - approx. 50% / 30ml remaining - £25

Bottega Veneta Illusione Tonka Solaire EDP 50ml - approx. 30% / 15ml remaining - £40 (discontinued)

Paco Rabanne Olympea EDP 50ml - approx. 40% / 20ml remaining - £18\*\*.\*\* *Please note there is a small chip to the base of the bottle, shown in photos.*

Valentino Voce Viva EDP 50ml - approx. 50% / 25ml remaining - £25

[**https://ibb.co/ym8Bcj4j**](https://ibb.co/ym8Bcj4j) [**https://ibb.co/gLgN1cfq**](https://ibb.co/gLgN1cfq) [**https://ibb.co/XfkBQDR4**](https://ibb.co/XfkBQDR4) [**https://ibb.co/2YK8LX69**](https://ibb.co/2YK8LX69) [**https://ibb.co/1fFQCT3Z**](https://ibb.co/1fFQCT3Z) [**https://ibb.co/nZmsFWS**](https://ibb.co/nZmsFWS)

Deals happen on Reddit with u/RxseBud_x.