Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 5 days ago by u/brookiewins · 16 comments

Price drop on hard to finds. De Profundis, Asian Green Tea, Royal Water, Bvlgari Black EDT, etc

5 bottles in this post · 2 sold

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

~87 ml left
partial bottle100 mlusedfull presentation

Full-bottle equivalent $264.37. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $264.37. That is 42% above the $186.00 full-bottle median from 3 recent same-size full-bottle asks.

$230.00

$2.64/ml

46% under MSRP · medium confidence

MSRP $490.00

Message about this bottle
Report a parsing error
~49 ml left

Bvlgari

Black EDT

partial bottle75 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $199.80. At this partial’s price per remaining ml, 75 ml would cost about $199.80. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$130.00

$2.66/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
~49 ml left
full bottle50 mlusedfull presentation

$150.00

$3.06/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Full

Serge Lutens

De Profundis

soldfull bottle100 mlusedfull presentation

$335.00

$3.35/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Full
soldfull bottleusedfull presentation

$280.00

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Read the original postShow

Some hard to find gems from [my collection](https://ibb.co/7Jmw3TTP). With full presentation unless mentioned.

~~Serge Lutens De Profundis 3.4 oz sprayed maybe once (Doesn’t come full to the brim) -~~ **~~$325~~**\~\~ \~\~**~~$300~~**

~~Creed Asian Green Tea 14G01~~ *~~release year~~* ~~batch sprayed once -~~ **~~$280~~**\~\~

Creed Royal Water *batch 17X01* [*85-87/100mL*](https://ibb.co/BV0FzrwC) *(Slight smudge on the box you know how it is with old white boxes) -* **~~$270~~** **$230**

Bvlgari Black EDT No box 75mL bottle [(maybe 65% remaining?)](https://ibb.co/TDCqsmKh) *-* ~~$140~~ $130

Rasasi Oud Al Boruzz Asrar Indonesia [49/50mL](https://ibb.co/kpg4MqT) \\- ~~$165~~ $150

Prices Shipped. Conus only

TIA

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

5 days ago$325.00sold
5 days ago$300.00sold
5 days ago$280.00sold
5 days ago$280.00sold
5 days ago$270.00active
5 days ago$230.00active
5 days ago$140.00active
5 days ago$130.00active
5 days ago$165.00active
5 days ago$150.00active
3 days ago$335.00sold

Deals happen on Reddit with u/brookiewins.