Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 5 days ago by u/Superb_Crow_1425 · 3 comments

Freshly-made decants - 15% off all orders! OR take 20% off 8+ decant orders! Some new scents added! Also have plenty of destash items of various size bottles! Fem/Unisex

Listing photos

35 bottles in this post

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

Fluffed PeachesAspiring Aromas · Decant · 2 ml$19.00$9.50/mlNo comps yet
Full

Aspiring Aromas

Fluffed Peaches

decant2 ml

$19.00

$9.50/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Rosy CheeksBoy Smells · Decant · 2 ml$16.00$8.00/mlNo comps yet
Full

Boy Smells

Rosy Cheeks

decant2 ml

$16.00

$8.00/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Sugar BabyBoy Smells · Decant · 2 ml$16.00$8.00/mlNo comps yet
Full

Boy Smells

Sugar Baby

decant2 ml

$16.00

$8.00/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
212 NYC (women)Carolina Herrera · Decant · 2 ml$17.00$8.50/mlNo comps yet
Full

Carolina Herrera

212 NYC (women)

decant2 ml

$17.00

$8.50/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Milk OrchidCommodity · Decant · 2 ml$22.00$11.00/mlNo comps yet
Full

Commodity

Milk Orchid

decant2 ml

$22.00

$11.00/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Cowgirl GrassD.S. & Durga · Decant · 2 ml$25.00$12.50/mlNo comps yet
Full

D.S. & Durga

Cowgirl Grass

decant2 ml

$25.00

$12.50/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Jazmín YucatanD.S. & Durga · Decant · 2 ml$25.00$12.50/mlNo comps yet
Full

D.S. & Durga

Jazmín Yucatan

decant2 ml

$25.00

$12.50/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
You FleurGlossier · Decant · 2 ml$15.00$7.50/mlNo comps yet
Full

Glossier

You Fleur

decant2 ml

$15.00

$7.50/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
You SoieGlossier · Decant · 2 ml$15.00$7.50/mlNo comps yet
Full

Glossier

You Soie

decant2 ml

$15.00

$7.50/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Angel's TrumpetHeretic · Decant · 2 ml$25.00$12.50/mlNo comps yet
Full
decant2 ml

$25.00

$12.50/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
DopplegängerHeretic · Decant · 2 ml$27.00$13.50/mlNo comps yet
Full
decant2 ml

$27.00

$13.50/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
ScandalwoodHeretic · Decant · 2 ml$25.00$12.50/mlNo comps yet
Full
decant2 ml

$25.00

$12.50/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Porcelain FogHouse of Brandt · Decant · 2 ml$25.00$12.50/mlNo comps yet
Full

House of Brandt

Porcelain Fog

decant2 ml

$25.00

$12.50/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Summer StreetHouse of Brandt · Decant · 2 ml$25.00$12.50/mlNo comps yet
Full

House of Brandt

Summer Street

decant2 ml

$25.00

$12.50/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Song of SorrowHouse of Ether · Decant · 2 ml$20.00$10.00/mlNo comps yet
Full

House of Ether

Song of Sorrow

decant2 ml

$20.00

$10.00/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
The White RabbitHouse of Ether · Decant · 2 ml$13.00$6.50/mlNo comps yet
Full

House of Ether

The White Rabbit

decant2 ml

$13.00

$6.50/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
22 OrrisLedda · Decant · 2 ml$20.00$10.00/mlNo comps yet
Full
decant2 ml

$20.00

$10.00/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Choux ChouxLiis · Decant · 2 ml$29.00$14.50/mlNo comps yet
Full
decant2 ml

$29.00

$14.50/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
FloatingLiis · Decant · 2 ml$29.00$14.50/mlNo comps yet
Full
decant2 ml

$29.00

$14.50/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
LimerenceMaison Des Animaux · Decant · 2 ml$13.00$6.50/mlNo comps yet
Full

Maison Des Animaux

Limerence

decant2 ml

$13.00

$6.50/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
SiriusMaison Des Animaux · Decant · 2 ml$13.00$6.50/ml11% above market
Full

Maison Des Animaux

Sirius

decant2 ml

$13.00

$6.50/ml

11% above market · 1 comp · low confidence

Message about this decant

Compared per remaining ml with other decants

Report a parsing error
KurkyMaison Francis Kurkdjian · Decant · 2 ml$27.00$13.50/mlNo comps yet
Full

Maison Francis Kurkdjian

Kurky

decant2 ml

$27.00

$13.50/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Taro Ice Cream OGMochiglow · Decant · 2 ml$20.00$10.00/mlNo comps yet
Full
decant2 ml

$20.00

$10.00/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
White Rabbit OGMochiglow · Decant · 2 ml$20.00$10.00/mlNo comps yet
Full
decant2 ml

$20.00

$10.00/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Dulce de CuerpoNopalera · Decant · 2 ml$19.00$9.50/mlNo comps yet
Full
decant2 ml

$19.00

$9.50/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Flor de MaderaNopalera · Decant · 2 ml$19.00$9.50/mlNo comps yet
Full
decant2 ml

$19.00

$9.50/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
ChampacaOrmonde Jayne · Decant · 2 ml$23.00$11.50/mlNo comps yet
Full

Ormonde Jayne

Champaca

decant2 ml

$23.00

$11.50/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
AfterglowPhlur · Decant · 2 ml$20.00$10.00/mlNo comps yet
Full
decant2 ml

$20.00

$10.00/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Rare BeginningsRare Beauty · Decant · 2 ml$19.00$9.50/mlNo comps yet
Full

Rare Beauty

Rare Beginnings

decant2 ml

$19.00

$9.50/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
In Dreams and Fairytales - BlueberrySorce · Decant · 2 ml$20.00$10.00/mlNo comps yet
Full
decant2 ml

$20.00

$10.00/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Vampire WifeSorce · Decant · 2 ml$20.00$10.00/mlNo comps yet
Full
decant2 ml

$20.00

$10.00/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Venus in FleursSorce · Decant · 2 ml$20.00$10.00/mlNo comps yet
Full
decant2 ml

$20.00

$10.00/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
MonkeyflowerStora Skuggan · Decant · 2 ml$36.00$18.00/mlNo comps yet
Full

Stora Skuggan

Monkeyflower

decant2 ml

$36.00

$18.00/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Peacock ThroneThameen · Decant · 2 ml$21.00$10.50/mlNo comps yet
Full
decant2 ml

$21.00

$10.50/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
This is Her!Zadig & Voltaire · Decant · 2 ml$20.00$10.00/mlNo comps yet
Full

Zadig & Voltaire

This is Her!

decant2 ml

$20.00

$10.00/ml

Not enough comps yet

Message about this decant
Report a parsing error
Read the original postShow

Some new fragrances added - Thameen, Carolina Herrera, Ormonde Jayne!

Offering a **15%** discount on all decant orders... and **20%** off 8 or more decants!

\*\***Freebies** with every order!\*\*

**CONUS** \- USPS HAZMAT from NC. Shipping is $7 or free after $60 spend. Orders will ship out within two business days after payment received. PayPal and Venmo accepted.

\*\*\*Please comment below prior to sending DM!\*\*\*

Link to Google Sheets here: [GOOGLE SHEETS](https://docs.google.com/spreadsheets/d/1pwbG-w4TOdeCP_UfGfRS2LbMU97Cqw9FoMR9n3XZnfg/edit?usp=sharing)

Link to inventory here: [Imgur pics of bottles](https://imgur.com/a/perfume-inventory-9-28-26-bZ0TX9J#/user/ravenclawskellington/favorites)

Decants come in sturdy glass spray bottles, and I tape to avoid leakage before packing. I offer 2mL and 5mL spray bottles for most fragrances. I can also do 3 mL for most and a few 10 mL... Just ask, and I'll see what I can do!

|**House**|**Fragrance**|**2 mL**|**5 mL**|**Notes (as described by brand website)**| |:-|:-|:-|:-|:-| |Aspiring Aromas|Fluffed Peaches|$5.00|$12.00|Peach, marshmallow fluff, vanilla, cream| |Boy Smells|Rosy Cheeks|$4.00|$9.00|Cassis, pomegranate, rose absolute, white orchid, sandalwood, amber| |Boy Smells|Sugar Baby|$4.00|$9.00|Honeysuckle, grapefruit, water lily, freesia, skin musk, sugar| |Carolina Herrera|212 NYC (women)|$5.00|$10.00|Orange blossom, bergamot, gardenia, freesia, jasmine, peony, lily, sandalwood, musk| |Commodity|Milk Orchid|$6.00|$15.00|Fig milk, coconut cream, vanilla orchid, magnolia, macadamia milk, sandalwood| |D. S. & Durga|Cowgirl Grass|$8.00|$18.00|Bergamot peel, lychee, pink geranium, peony, jasmine water, flowering grass, vetyver, amber crystals, musk| |D. S. & Durga|Jazmín Yucatan|$8.00|$18.00|Water, passionflower, bergamot, Yucatan jasmine, jasmine sambac, clove, snake plant, vetiver, copal| |Glossier|You Fleur|$4.00|$8.00|Mineral salt accord, osthmanthus, ylang-ylang, apricot skin, cashmeran, Ambrox| |Glossier|You Soie|$4.00|$8.00|Bergamot, rice milk, tiare water, evening jasmine, Ambrox| |Heretic|Angel's Trumpet|$8.00|$18.00|Green freesia, hyssop, geranium, jasmine, ylang-ylang, pink water lily, tiarre flower, vetiver, violet leaf| |Heretic|Dopplegänger|$9.00|$20.00|Cold citrus, spectral aromatics, soft florals, restrained spice, pale woods, diffuse musks| |Heretic|Scandalwood|$8.00|$18.00|Atlas cedar, coriander, Bulgarian rose, labdanum, sandalwood, white musk| |House of Brandt|Porcelain Fog|$8.00|$18.00|Bergamot, earl grey tea, smoky accord, steamed milk accord, lavender, whipped honey, sandalwood, vanilla absolute, white musk, ambergris| |House of Brandt|Summer Street|$8.00|$18.00|Bergamot, cassis, blackcurrant, apricot jam, davana, rose, muguet, night blooming jasmine, honeysuckle, benzoin, cedarwood, vanilla, Spanish honey| |House of Ether|Song of Sorrow|$6.00|$13.00|Ozonic seaweed, ylang-ylang, lotus flower, water lily, coconut, solar milk, sea foam, siren skin| |House of Ether|The White Rabbit|$6.00||Mandarin, lotus flower, freesia, mixed nuts, marshmallow, sugared vanilla, white amber, soft musk| |Lake + Sky|Citrus Blonde|$5.00|$12.00|Australian pink pepper extract, italian bergamot, orchid, jasmine petals, peach blossom, crisp amber, cedarwood, indonesian patchouli| |Ledda|22 Orris|$6.00|$13.00|Pear leaf, pink pepper, wild freesia, sheer jasmine, lily of the valley, iris butter, sandalwood, marshmallow musk, moss| |Liis|Choux Choux|$9.00|$22.00|Citrus peel, fresh cream, vanilla beans, fleur-de-sel caramel, sandalwood, cocoa, mocha| |Liis|Floating|$9.00|$22.00|Bergamot, peach, wild orchid, crisp linen, sequoia wood| |Maison des Animaux|Limerence|$6.00||Raspberry, kumquat, linden blossom, tuberose, cashmere, coconut milk, vanilla sugar, orris butter, agarwood| |Maison des Animaux|Sirius|$6.00||Cardamom, fig, vanilla, pink pepper, elemi, osthmanthus, black tea, Mysore sandalwood, tonka, vetiver, benzoin, olibanum| |MFK|Kurky|$9.00|$20.00|Musk, fruity notes, sandalwood, vanilla| |Mochiglow|Taro Ice Cream OG|$6.00|$13.00|Whipped cream, rice, milk, vanilla sugar, tonka bean, caramel (this is the OG formula prior to the reformulation 2/26; this one has a stronger rice note, per brand website)| |Mochiglow|White Rabbit OG|$6.00|$13.00|Toasted coconut, oat milk, taro mash, sweet cream, waffle cone, vanilla custard, tonka bean (this is the OG formula prior to the reformulation 2/26; this one has a stronger taro accord, per brand website)| |Nopalera|Dulce de Cuerpo|$5.00|$12.00|Sweet earth, incense, amber, violet, copal, vanilla, sandalwood| |Nopalera|Flor de Madera|$5.00|$12.00|Tamarind, Mexican citrus, violet, jasmine petal, vetiver, musk, cedarwood| |Ormonde Jayne|Champaca|$8.00|$16.00|Neroli, pink pepper, bamboo, champaca absolute, freesia absolute, basmati rice, myrrh, green tea, musk| |Phlur|Afterglow|$6.00|$13.00|Citrus splash, apricot skin, coconut foam, lavender milk, ambrette, vanilla planifolia, sandalwood, amber, cashmere woods| |Rare Beauty|Rare Beginnings|$5.00|$12.00|Pear nectar, pistachio, gardenia, jasmine, lotus blossom, vanilla bean, pink sugar, cedarwood| |Sorce|In Dreams and Fairytales - Blueberry|$6.00|$13.00|Baked meringue, vanilla bean absolute, sugar, chamomile, blueberry| |Sorce|Vampire Wife|$6.00|$13.00|Blood orange, star anise, wedding cake, peru balsam, tonka bean absolute, heliotrope, oakmoss, powdered skin| |Sorce|Venus in Fleurs|$6.00|$13.00|Ripe mango, carnivorous plants, humidity, jasmine sambac absolute, vanilla absolute| |Stora Skuggan|Monkeyflower|$13.00|$29.00|Coltsfoot, sunscreen, fig, buttercup, chamomile, goldberry, musk, hay| |Thameen|Peacock Throne|$6.00|$14.00|Sicilian lemon oil, pink pepper, nutmeg, Taif rose, Turkish rose, jasmine, Haitian vetiver, patchouli, sandalwood, vanilla| |Zadig & Voltaire|This is Her!|$6.00|$13.00|Jasmine sambac, pink pepper, chestnut, vanilla, sandalwood|

All bottles are my own and purchased either from the house itself or reputable sources. I will be adding more fragrances as I get them. I update the spreadsheet occasionally before I can make a post, so I may have something new at any point.

My Google spreadsheet also has a tab for items I'm destashing. Various sizes. The same discount noted above is being offered for those as well!

If there is a price difference between the sheet and this post, I will honor the lower price. Thanks for looking!

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

5 days ago$19.00active
5 days ago$16.00active
5 days ago$16.00active
5 days ago$17.00active
5 days ago$22.00active
5 days ago$25.00active
5 days ago$25.00active
5 days ago$15.00active
5 days ago$15.00active
5 days ago$25.00active
5 days ago$27.00active
5 days ago$25.00active
5 days ago$25.00active
5 days ago$25.00active
5 days ago$20.00active
5 days ago$13.00active
5 days ago$20.00active
5 days ago$29.00active
5 days ago$29.00active
5 days ago$13.00active
5 days ago$13.00active
5 days ago$27.00active
5 days ago$20.00active
5 days ago$20.00active
5 days ago$19.00active
5 days ago$19.00active
5 days ago$23.00active
5 days ago$20.00active
5 days ago$19.00active
5 days ago$20.00active
5 days ago$20.00active
5 days ago$20.00active
5 days ago$36.00active
5 days ago$21.00active
5 days ago$20.00active

Asking about Choux Choux 2 ml · $29