Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 5 days ago by u/Lucasbane2580 · 27 comments

Byredo, Guerlain, Goldfield & Banks, Bvlgari, CH + Bundle

Listing photos

5 bottles in this post · 2 sold

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

Guerlain

Homme EDP

partial bottleusedfull presentation

$75.00

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
~85 ml left
partial bottle100 mlusedfull presentation

Full-bottle equivalent $64.71. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $64.71. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$55.00

$0.65/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
~45 ml left

Carolina Herrera

Bad Boy Cobalt

partial bottle100 mlusedbottle only

Full-bottle equivalent $100.00. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $100.00. That is 16% above the $86.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask.

$45.00

$1.00/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
~99 ml left
soldpartial bottle100 mlusedfull presentation

Full-bottle equivalent $141.41. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $141.41. That is 14% below the $165.00 full-bottle median from 3 recent same-size full-bottle asks.

$140.00

$1.41/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
~48 ml left

Goldfield & Banks

Silky Woods

soldpartial bottle50 mlusedfull presentation

Full-bottle equivalent $73.68. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $73.68. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$70.00

$1.47/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Read the original postShow

First time selling here, so **PayPal G&S only**.

Hi everyone, I want to sell bottles that I barely use, or were not for me.

**CONUS only — shipping included in prices.**

Happy to work out a discount if buying multiple bottles. No trades at the moment.

Please comment before chat/PM. Thanks!

Photos: [Pictures here.](https://imgur.com/a/l4QDV5Y?s=wa)

**~~Byredo Rose of No Man’s Land EDP 100ml~~** ~~\~99%~~ ~~Full presentation~~ **~~$140 shipped~~** **SOLD**

**Guerlain Homme EDP** \~90–85% Full presentation **$75 shipped**

**~~Goldfield & Banks Silky Woods EDP 50ml~~** ~~\~95%~~ ~~Full presentation~~ ~~Bottle is opaque, so exact fill is hard to verify~~ **~~$70 shipped~~** **SOLD**

**Bvlgari Man Wood Essence 100ml** \~85% Full presentation **$55 shipped**

**Carolina Herrera Bad Boy Cobalt 100ml** \~50–40% Bottle only **$45 shipped**

**~~French Avenue Liquid Brun 100ml + Khadlaj Shiyaaka Snow 100ml~~** ~~Both approximately \~95%~~ ~~Both bottles are opaque, so exact fill is difficult to estimate~~ **~~$40 shipped for the pair~~** **SOLD**

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

5 days ago$140.00sold
5 days ago$75.00active
5 days ago$70.00sold
5 days ago$55.00active
5 days ago$45.00active

This seller asks for a comment on the post before messaging.