Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 6 days ago by u/mkkmikon · 11 comments

Various bottles Updated

Listing photos

12 bottles in this post · 2 sold

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

Bal d'AfriqueByredo · Partial · 50 ml · 50%$80.00$3.20/ml29% under market
~25 ml left
partial bottle50 mlused

Full-bottle equivalent $160.00. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $160.00. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$80.00

$3.20/ml

29% under MSRP · medium confidence

MSRP $235.00

Message about this bottle
Report a parsing error
HeliotropeEtro · Partial · 100 ml$75.00$0.76/mlNo comps yet
~99 ml left
partial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $75.76. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $75.76. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$75.00

$0.76/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
KingBharara · Partial · 100 ml$30.00$0.31/ml45% under market
~98 ml left

Bharara

King

partial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $30.61. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $30.61. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$30.00

$0.31/ml

45% under market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
AkowaM. Micallef · Partial · 100 ml$85.00$0.87/mlNo comps yet
~98 ml left

M. Micallef

Akowa

partial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $86.73. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $86.73. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$85.00

$0.87/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Golden TearsAl Qurashi · Partial · 100 ml$10.00$0.10/mlNo comps yet
~98 ml left

Al Qurashi

Golden Tears

partial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $10.20. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $10.20. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$10.00

$0.10/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Peche CardinaleMDCI · Partial · 75 ml · 91%$130.00$1.91/mlNo comps yet
~68 ml left
partial bottle75 mlused

Full-bottle equivalent $143.38. At this partial’s price per remaining ml, 75 ml would cost about $143.38. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$130.00

$1.91/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
APOMMaison Francis Kurkdjian · Partial · 70 ml · 89%$140.00$2.26/mlNo comps yet
~62 ml left

Maison Francis Kurkdjian

APOM

partial bottle70 mlused

Full-bottle equivalent $158.06. At this partial’s price per remaining ml, 70 ml would cost about $158.06. That is 16% above the $136.00 full-bottle median from 4 recent same-size full-bottle asks.

$140.00

$2.26/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Shangri LaHiram Green · Partial · 50 ml · 74%$80.00$2.16/mlNo comps yet
~37 ml left

Hiram Green

Shangri La

partial bottle50 mlused

Full-bottle equivalent $108.11. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $108.11. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$80.00

$2.16/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
A Roll In The HayAlkemia · Full$15.00No comps yet
Full
full bottle

$15.00

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Snow Day AlchemyAlkemia · Full$15.00No comps yet
Full
full bottle

$15.00

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
Annees FollesLa Perfumerie Moderne · sold · Partial · 100 ml · 93%$175.00$1.88/mlsold
~93 ml left

La Perfumerie Moderne

Annees Folles

soldpartial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $188.17. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $188.17. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$175.00

$1.88/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Eye, HatshepsutCharenton Macerations · sold · Partial · 30 ml · 93%$50.00$1.79/mlsold
~28 ml left

Charenton Macerations

Eye, Hatshepsut

soldpartial bottle30 mlused

Full-bottle equivalent $53.57. At this partial’s price per remaining ml, 30 ml would cost about $53.57. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$50.00

$1.79/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Read the original postShow

Hi all -

Updated list of fragrances up for grabs.

I accept PayPal payments (buyer to cover cost of G&S fees). Happy to work on finding best shipping rate depending where you are located and free shipping is offered on any purchases above $120 (limited to the ConUS). Insurance at buyers cost. Any priority shipping or insurnace coverage will be sole cost of buyer as well.

Happy to send any and all detailed photos for each bottle if need anything more than what is provided in the link. Please DM with inquiries.

La Perfumerie Moderne - Annees Folles - 100mL (93mL remaining) - $175 [SOLD!]

Byredo - Bal d'Afrique - 50mL (25mL remaining) - $80

Etro - Heliotrope - 100mL (99mL remaining) - $75

Bharara - King - 100mL (98mL remaining) - $30

M.Micallef - Akowa - 100mL (98mL remaining) - $85

Golden Tears - al Qurashi - 100mL (98mL remaining) - $10 or free with any purchase over $120

MDCI - Peche Cardinale - 75mL bottle (68 mL remaining) - $130

Maison Francis Kurkidjian - APOM - 70mL bottle (62mL remaining) - $140

Hiram Green - Shangri La - 50mL bottle (37mL remaining) - $80

Charenton Macerations - Eye, Hatshepsut - 30mL bottle (28mL remaining) - $50 [SOLD!]

Hermes Caleche Refillable Perfume Bottle Lock - Gold and Silver - each $125 or both $225

Alkemia - A Roll In The Hay and Snow Day Alchemy - $15 each or $25 both

https://imgur.com/gallery/P3jDW7a

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

6 days ago$75.00active
6 days ago$50.00active
6 days ago$225.00active
6 days ago$25.00active
6 days ago$120.00active
6 days ago$175.00active
6 days ago$80.00active
6 days ago$30.00active
6 days ago$85.00active
6 days ago$120.00active
6 days ago$130.00active
6 days ago$140.00active
6 days ago$80.00active
6 days ago$175.00active
6 days ago$80.00active
6 days ago$75.00active
6 days ago$30.00active
6 days ago$85.00active
6 days ago$10.00active
6 days ago$130.00active
6 days ago$140.00active
6 days ago$80.00active
6 days ago$50.00active
6 days ago$225.00active
6 days ago$25.00active
6 days ago$175.00active
6 days ago$80.00active
6 days ago$75.00active
6 days ago$30.00active
6 days ago$85.00active
6 days ago$10.00active
6 days ago$130.00active
6 days ago$140.00active
6 days ago$80.00active
6 days ago$50.00active
6 days ago$225.00active
6 days ago$25.00active
4 days ago$175.00sold
4 days ago$80.00active
4 days ago$75.00active
4 days ago$30.00active
4 days ago$85.00active
4 days ago$10.00active
4 days ago$130.00active
4 days ago$140.00active
4 days ago$80.00active
4 days ago$50.00sold
4 days ago$15.00active
4 days ago$15.00active

Asking about Golden Tears 100 ml · $10