Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 5 days ago by u/NoAnalyst1256 · 17 comments

Paragon, Guerlain Vetiver, Xerjoff Decas + More!

Listing photos

7 bottles in this post · 3 sold

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

~80 ml left

Initio

Paragon

partial bottle90 mlused

Full-bottle equivalent $157.50. At this partial’s price per remaining ml, 90 ml would cost about $157.50. That is 7% below the $170.00 full-bottle median from 5 recent same-size full-bottle asks.

$140.00

$1.75/ml

30% under market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
~95 ml left

Tiziana Terenzi

Kirke

partial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $63.16. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $63.16. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$60.00

$0.63/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
~80 ml left

Xerjoff

Decas

partial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $137.50. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $137.50. That is 10% above the $125.00 full-bottle median from 1 recent same-size full-bottle ask.

$110.00

$1.38/ml

5% above market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
~45 ml left

Maison Louis Marie

Maison du Soir

partial bottle50 mlused

Full-bottle equivalent $38.89. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $38.89. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$35.00

$0.78/ml

Not enough comps yet

Message about this bottle
Report a parsing error
~70 ml left

Born to Stand Out

Indecent Cherry

soldpartial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $135.71. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $135.71. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$95.00

$1.36/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
~49 ml left
soldpartial bottle50 mlused

Full-bottle equivalent $81.63. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $81.63. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$80.00

$1.63/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
~98 ml left

Guerlain

Vetiver

soldpartial bottle100 mlused

Full-bottle equivalent $56.12. At this partial’s price per remaining ml, 100 ml would cost about $56.12. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$55.00

$0.56/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Read the original postShow

Looking to sell some bottles. Prices are shipped, just cover the G&S fee and only shipping to CONUS. Just looking to sell, open to trading the Decas for Aqua De Dora (I can add some cash on top)

(SOLD) Indecent Cherry 70/100ml: $95 (SOLD) Sultan Vetiver 49/50ml: $80 (SOLD) Guerlain vetiver 98/100ml: $55 Paragon 80/90ml: $140 Kirke 95/100ml: $60 Decas 80/100ml: $110 Maison Du Soir 45/50ml: $35

Add ons: MFK manufacturer samples $20 (SOLD) Fredrick Malle manufacturer samples: $25 Orto Parisi manufacturer samples: $25 Micheal Malul $30

Bottles Link [https://imgur.com/a/xuEpwPP](https://imgur.com/a/xuEpwPP)

Add ons Link [https://imgur.com/a/10DmKRK](https://imgur.com/a/10DmKRK)

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

5 days ago$20.00unknown
5 days ago$25.00unknown
5 days ago$25.00unknown
5 days ago$30.00unknown
5 days ago—unknown
5 days ago$95.00unknown
5 days ago$80.00unknown
5 days ago$55.00unknown
5 days ago$140.00unknown
5 days ago$60.00unknown
5 days ago$110.00unknown
5 days ago$35.00unknown
3 days ago$95.00sold
3 days ago$80.00sold
3 days ago$55.00sold
3 days ago$140.00active
3 days ago$60.00active
3 days ago$110.00active
3 days ago$35.00active
3 days ago$20.00active
3 days ago$25.00sold
3 days ago$25.00active

Deals happen on Reddit with u/NoAnalyst1256.