Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For salesoldPosted 6 days ago by u/worldrallyx · 1 comment

Haramain L'Aventure Knight, Maison Alhambra Hercules, Paris Hilton For Men, HC&C 007 James Bond, HC&C Cowboy Up, HC&C Colabora, Strike Gold Shave Carter EDP, Strike Gold Shave Aquarius + FREEBIES!

Listing photos

7 bottles in this post

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

~95 ml left
full bottle100 mlused

$20.00

$0.21/ml

Not enough comps yet

Report a parsing error

Maison Alhambra

Hercules

partial bottleused

$20.00

Not enough comps yet

Report a parsing error
~26 ml left
partial bottle30 mlused

Full-bottle equivalent $23.53. At this partial’s price per remaining ml, 30 ml would cost about $23.53. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$20.00

$0.78/ml

Not enough comps yet

Report a parsing error
~25 ml left
partial bottle30 mlused

Full-bottle equivalent $24.10. At this partial’s price per remaining ml, 30 ml would cost about $24.10. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$20.00

$0.80/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
~26 ml left
partial bottle30 mlused

Full-bottle equivalent $23.08. At this partial’s price per remaining ml, 30 ml would cost about $23.08. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$20.00

$0.77/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
~54 ml left

Strike Gold Shave

Carter EDP

full bottle60 mlused

$32.00

$0.59/ml

Not enough comps yet

Report a parsing error
~25 ml left

Strike Gold Shave

Aquarius

partial bottle50 mlused

Full-bottle equivalent $24.00. At this partial’s price per remaining ml, 50 ml would cost about $24.00. No same-size full-bottle comparison is available yet.

$12.00

$0.48/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Compared per remaining ml with other partial bottles

Report a parsing error
Read the original postShow

Everything listed here is $114 shipped. Take it all for $95 shipped!!

[Pics](https://imgur.com/a/iBu0MhA)

* Al Haramain L'Aventure Knight 100ml (Creed Green Irish Tweed) \~95% ~~$20~~ ~~$18~~ $15 * Maison Alhambra Hercules (PdM Parfums de Marly Herod) \~85% $15 * HC&C 007 Extrait De Parfum - Inspired by the 2010 version of Creed Aventus 30mL \~85% ~~$30~~ ~~$26~~ ~~$23~~ ~~$20~~ ~~$17~~ $15 * HC&C Cowboy Up EDP - Inspired by Tom Ford Ombre Leather 1oz \~83%. The performance and projection on this one is insane. Think Sauvage Elixir in regards to longevity. ~~$30~~ ~~$26~~ ~~$23~~ ~~$20~~ ~~$17~~ $15 * HC&C Colabora EDP - PdM Layton Clone \~26/30mL ~~$26~~ ~~$23~~ ~~$20~~ ~~$18~~ $15 * Strike Gold Shave Carter EDP (Top Notes: A burst of cashew, hazelnut, and pistachio, layered with a hint of fresh bay leaf, offering an invigorating yet warm welcome. Middle Notes: Rich almond, macadamia, and walnut weave together, rounded by a dash of nutmeg for depth and intrigue. Base Notes: Smooth, lingering hints of vanilla, chocolate, caramel, and honey wrap up this scent with creamy, gourmand warmth.) 2oz \~90% - ~~$35~~ ~~$32~~ ~~$30~~ $27 * Strike Gold Shave Aquarius (Creed Aventus) 50 mL \~50% - ~~$8~~ $7

Free Add Ons (1 free sample per item, or 3 for every 2 bottles you buy)

* Terre d'Hermes Eau De Toilette * Terre d'Hermes Eau De Toilette * Terre d'Hermes Eau De Toilette * Terre d'Hermes Eau De Parfum Intense * Hermes Barénia Eau de Parfum Intense * HC&C Year of the Snake (JP Gaultier Le Beau)

$5 flat rate shipping. Please see photos for better idea of volume. Please leave a comment before sending a chat. Thanks!

Would be interested in trading for/towards Bleu De Chanel EDP. Also looking for bottle tops for Green Irish Tweed and Eau Sauvage

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

6 days ago$20.00sold
6 days ago$20.00sold
6 days ago—sold
6 days ago$20.00sold
6 days ago$20.00sold
6 days ago$32.00sold
6 days ago$12.00sold
6 days ago$20.00sold
3 days ago$20.00active
3 days ago$20.00active
3 days ago$20.00active
3 days ago$20.00active
3 days ago$32.00active
3 days ago$12.00active
2 days ago$20.00sold
2 days ago$20.00sold
2 days ago$20.00sold
2 days ago$20.00sold
2 days ago$20.00sold
2 days ago$32.00sold
2 days ago$12.00sold