Skip to content
Page loaded
← Back to listings
For saleactivePosted 6 days ago by u/AccountParty755 · 12 comments

Pineward, Imaginary Authors, Memo Paris & More

Listing photos

10 bottles in this post · 1 sold

Parsed by FragranceSwap. Confirm availability, condition, and payment terms on Reddit.

Moroccan LeatherMémo Paris · Full · 75 ml$120.00$1.60/ml4% above market
Full

Mémo Paris

Moroccan Leather

full bottle75 mlsealedfull presentation

$120.00

$1.60/ml

4% above market · 2 comps · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
SherwoodMémo Paris · Full · 75 ml$120.00$1.60/mlNear market
Full

Mémo Paris

Sherwood

full bottle75 mlused

$120.00

$1.60/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Grapefruit GenerationD.S. & Durga · Full · 100 ml$145.00$1.46/mlNear market
~100 ml left
full bottle100 mlused

$145.00

$1.46/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Vintage RadioLattafa · Full · 98 ml$15.00$0.15/mlNear market
Full
full bottle98 mlused

$15.00

$0.15/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Nitro RedDumont · Full · 93 ml$15.00$0.16/mlNear market
Full

Dumont

Nitro Red

full bottle93 mlused

$15.00

$0.16/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Hawas BlackRasasi · Full · 95 ml$15.00$0.16/mlNear market
Full
full bottle95 mlused

$15.00

$0.16/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
CoriumRayhaan · Full · 99 ml$15.00$0.15/mlNear market
Full

Rayhaan

Corium

full bottle99 mlused

$15.00

$0.15/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Najdia IntenseLattafa · Full · 95 ml$15.00$0.16/mlNear market
Full
full bottle95 mlused

$15.00

$0.16/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
AtlasLattafa · Full · 55 ml · 96%$15.00$0.28/mlNear market
~53 ml left

Lattafa

Atlas

full bottle55 mlused

$15.00

$0.28/ml

Near market · 1 comp · low confidence

Message about this bottle
Report a parsing error
Cape HeartacheImaginary Authors · sold · Full · 50 ml$90.00$1.80/mlsold
Full

Imaginary Authors

Cape Heartache

soldfull bottle50 mlused

$90.00

$1.80/ml

Sold at this price; it still counts toward the market price.

Report a parsing error
Read the original postShow

[https://imgur.com/a/BsYmool](https://imgur.com/a/BsYmool)

CONUS only

\_\_\_

***Memo Paris***

* Moroccan Leather 75ml BNIB - $120 shipped * Sherwood 75ml (sprayed once) - $120 shipped

***Pineward / Serge Lutens BUNDLE***

* Holy Cross 32ml + L’orpheline 50ml (sprayed once, sprayed twice) - $140 shipped

***~~Imaginary Authors~~***

* ~~Cape Heartache 50ml (sprayed 5 times) - $90 shipped~~ \- **SOLD**

***D.S.*** ***& Durga*** \- looking to trade this one

* Grapefruit Generation 100ml (sprayed 5 times) - $145 shipped

\_\_

**ADD ONS - $15**

1. Vintage Radio (98ml) 2. Dumont Nitro Red (93ml) 3. Hawas Black (95ml) 4. Rayhaan Corium - (99ml) 5. Najdia Intense (95ml) 6. Lattafa Atlas (53/55ml)

\_\_

***ISO***

* White Fir - Pineward * Amber Kiso - D.S. & Durga * Amber Teutonic - D.S. & Durga

Listing history

Changes observed by FragranceSwap while monitoring this Reddit post.

6 days ago$145.00active
6 days ago$15.00active
6 days ago—active
6 days ago$120.00active
6 days ago—active
6 days ago—active
6 days ago—active
6 days ago—active
6 days ago—active
6 days ago$120.00active
6 days ago$140.00active
6 days ago$90.00active
3 days ago$120.00active
3 days ago$120.00active
3 days ago$145.00active
3 days ago$15.00active
3 days ago$15.00active
3 days ago$15.00active
3 days ago$15.00active
3 days ago$15.00active
3 days ago$15.00active
3 days ago$120.00active
3 days ago$120.00active
3 days ago$90.00sold
3 days ago$145.00active
3 days ago$15.00active
3 days ago$15.00active
3 days ago$15.00active
3 days ago$15.00active
3 days ago$15.00active
3 days ago$15.00active
3 days ago$15.00active

Asking about Atlas 55 ml · $15